Valentýn už je včerejší

15. února 2018 v 18:07 | xy |  FEJETONY
14. únor - svátek prodejců cukrovinek, propagace anatomicky nepřesné podoby srdce, květinářských přesčasů a - abych byla fér - také zamilovaných. Ti, kdo se do tohoto dlouhého seznamu nevešli, nebo z něj byly kvůli nachlazení pro letošní rok vyloučeni, prožívají běžný den obohacený radostí z milky v akci.
Já na ty svaté - pokud se nejedná o schůzku "pod ocasem" svatého Václava - obecně moc nejsem. Také 14. únor úspěšně ignoruji, a pokud už ho využívám, pak pouze k obstarání nějaké té bonboniéry ve slevě. Chápu ale, že trávit tento svátek osamotě nemusí být pro některé romanticky založené lidi (minimálně ten typ, co u zamilovaných komedií nebojují s dávícím reflexem) příjemný. Já ten letošní jsem sice neprožila sama v tichu, ale i tak mě žádné velké štěstí nečekalo. Po hodině posílání Morseových zpráv přes topení k sousedovy, který dával velmi pronikavě najevo aktuální stav olympijských her, jsem byla ráda, že jsem vzala v Albertu tabulku mayského afrodiziaka také pro sebe. Kdyby mi cílené reklamy nenabízely erotické pomůcky pro nezadané ženy, jistě bych měla i dobrou náladu.
Ti, co označují valentýn za striktně komerční svátek ale možná nejsou tak mimo. Z původních tradic zbylo jen málo, světec Váleček se musí při každé repríze reklamy od durexu se zmínkou jeho jména obracet v hrobě. A vezměme si věhlasný symbol svátku zamilovaných - srdce, růžový trojúhelník se dvěma hrby nahoře, který má představovat nejdůležitější orgán v našem těle. My svatovalentinští pesimisté víme moc dobře, kolik lidí na selhání tohoto orgánu zemřelo v minulém roce, a zásadně kupujeme sladkosti ve tvaru věcí, které si nestojí v žebříčku četnosti úmrtí tak vysoko jako srdce. No co je kupříkladu špatného na tabulkovém tvaru? K tomu má úctu i děvet z deseti skokanů z okna...
Ale jestli jste po tomhle všem získali dojem, že coby česká Bridget Jonesová brečím rok co rok v půlce února nad svými neúspěchy v lásce, jste na omylu. Bůh mě naštěstí obdařil železnými nervy, pokorou a špatnou imunitou, takže si svou Merci zapíjím horkým Coldrexem a zodpovědně chráním potencionální nápadníky před nakažením a valentýnské skokany před nedostatkem publika.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama