Záhada mizející energie

16. února 2018 v 23:31 | xy |  FEJETONY

V raném stádiu života jsou lidské bytosti neunavitelné. Devadesát devět procent případů končí únavou rodičů a rozebráním nové sedací soupravy za účelem výstavby bunkru. A i když pro vypilování dovednosti stavby protiatomového krytu z materiálu polštářového charakteru rodiče nemusí hnout ani prstem, bývá tréning přerušen mnohdy již v první fázy, kdy na scénu přichází matrace z manželské postele. A děti rostou a rostou, až jsou z nich unavení dospělí... Kde tedy nastává ten magický přerod z cukrového perpetuum mobile na unavený barel kávy?
Největší chybou v mém životě bylo odmítání odpoledního spánku ve školce. Chodila jsem "po o" řádit na dětské hřiště s mámou, a nejspíš si tím vyčerpala energii na několik let dopředu. Oběd je teď sám o sobě vyčerpávající - tolik žvýkání a polykání v limitu jedné půlhodiny! Dívali jste se někdy (když se zrovna vysílací čas nepřekrýval s reprízou Ordinace nebo Ulice) na dokument o Africe? Každý lev se po spořádání antilopího carpaccia hezky natáhne do trávy a spí. Ani deset ošetřovatelů by ho k poslušnému proskakování obručí nedonutilo, zato ve světě lidí stačí jen představa krotitelova biče k hromadnému pochodu turniketem z jídelny zpět k monitorům. Zkuste schválně při hledání brigády zadat požadavek "spánek po obědě". Jediný, kdo vám něco takového nabídne je pracovní úřad.
Naštěstí zná však dvacáté první století tisíc a jeden způsob, jak spánkovou deprivaci zmírnit a její následky odsunout na dobu, kdy nebude hořet tolik termínů najednou. Káva, pilulky, maté, energeťáky, studená sprcha,... mnoho lidí tvrdí, že mezi tyto radikální zlepšováky lze řadit i běh, ale po tom, co jsem si párkrát ustlala rovnou na tartanu, jsem ohledně toho trochu skeptická. Připadají vám lidé, co právě doběhli maraton, čerství pro zaúčtování pár faktur? Kdepak, po práci jsou koláče a po koláčích se chce spát. Možná i proto spoustu "lvích srdcí" volí pobyt na pracovním úřadě a sem tam nějaké to přivydělání načerno v čase mezi odpoledním a nočním spánkem.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 18. února 2018 v 9:44 | Reagovat

Zařazuji do výběru na TT. :)  Kde tedy nastává ten magický přerod z cukrového perpetuum mobile na unavený barel kávy? A taky poslední věta jsou top! :)

2 stuprum stuprum | Web | 21. února 2018 v 0:36 | Reagovat

To nás jako nabádáš, abychom okrádali stát? Krátili daně? Podpláceli úřednice? Nebo i něco horšího?

:)

3 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 22. února 2018 v 15:36 | Reagovat

Já myslím, že ta magická přeměna nastává tehdy, když si dospívající uvědomí, že v životě se musí daleko víc věcí, než si myslel - a že na to, co chce, nebo třeba na objevování nových věcí zbývá jen žalostně málo času a že se všechno začíná pomalu ale jistě stereotypně opakovat... to bych pak taky vždycky nejradši šla rovnou spát :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama