Můj hmyzí život...

5. března 2018 v 21:53 | xy |  FEJETONY

Myslím, že já byla v minulém životě můra - nikoli ta noční, kterou se sem tam stávám i ve svém současném životě, ale ten otravný noční motýlek, co rád krouží lidem pod lustrem. Právě to nás také spojuje - jakmile se setmí, táhne mě to za světlem. Stačí jen, aby některý člen naší rodinny otevřel dvířka od ledničky a - voilá! - už jsem tam.

Napojte se na svůj minulý život. Tak nějak zněl titulek knihy, kterou jsem dostala od své spolužačky. Vzhledem k tomu, že Vánoce už jsou čtvrt roku pryč a do mých narozenin zbývá stejně dlouhý čas, začala jsem být krajně podezřívavá. Copak jsem provedla něco tak špatného, že to napojení nepočká do léta? Nebo za mě včera vypracovala úkol z matematiky nějaká slavná osobnost světových dějin, a už ji nebaví dostávat jako poděkování zápisky z občanky?? Sebrala jsem odvahu a zeptala se přímo. Ukázalo se, že kamarádka se jen potřebovala svazku zbavit a moje velká knihovna se ukázala o moc praktičtější než její hromádka červené knihovny. No, že mě to nenapadlo hned...
Přiznávám bez mučení: nečetla jsem to. Teorie s můrou mě napadla čistě náhodou při poletování kolem ledničky. A cítím lehké rozčarování - to jsou pořád "archetypy" a "karma", ale nikoho doopravdy nenapadne, jak je těžké spojit život reinkarnované mouchy s životem pilného studenta! Abych při svém nočním lítání (či lépe řečeno ochranitelské kroužení kolem zásob) našla i čas na studování, musím spánek odložit na odpoledne. I když ono je ve výsledku docela jedno, jestli koukám na seriál v televizi nebo se oddávám svým živým nočním můrám pod víčky. Konec konců můj mozek je mnohem důmyslnější ve vymýšlení zápletek než scénáristé Ordinace - důkazem je už jen fakt, že praštěný "hmyzí scénář" připadl mě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama