Není vražda jako vražda

8. března 2018 v 21:56 | xy |  FEJETONY
PROPADLA JSEM TRESTNÝM ČINŮM.

Ne, ještě stále jsem nic nespáchala. Zákon překračuji, jen když si stahuji hudbu do mp3 přehrávače nebo nechám vlastní učebnici na nějakém neznámém místě a šidím kolektiv autorů stahováním zveřejněných kopií, a občas, když mám špatný den, si ho sáčku ke svazku ředkviček přihodím i jednu z jiného trsu. Ale to je z trestního zákoníku vše - ostatní moje prohřešky spadají pod bibli a kuchařky. U vražd ráda stojím pouze na druhé straně: vyšetřovací.

Slavné detektivy - Sherlocka Holmese, slečnu Marplovou, inspektora Bublinu,... - miluji již od prvního stupně, ale teprve nyní jsem našla způsob, jak si jejich práci vyzkoušet legálním způsobem - prostřednictvím internetu a sociálních sítí. Člověk si nejprve prohlédne obrázek pokoje s mrtvolou, vydedukuje tipne si, zda šlo o vraždu nebo sebevraždu, a potom si s pocitem zadostiučinění zobrazí nápovědu, aby zjistil, že se mýlil - tak to alespoň chodí v mém případě. 9 z 10 vyřešeno mylně, Watsone!
Nejdřív jsem to už chtěla s kariérou detektiva vzdát, dokonce jsem sbírku Sherlocka Holmese na důkaz trucu přesunula ze snadno dosažitelné poličky knihovny až nahoru, kam se na "vyvrhelce" nemilosrdně snáší prach (dobře ti tak Filozovská historie! To máš za ty přechodníky!), ale pak jsem se rozhodla dát tomu ještě šanci. Kdyby někdo viděl, jak trávím dopoledne nad animovanou mrtvolou, měl by mě za psychopata. Ale já nejsem psychopat, jsem vysoce funkční sociopat s vysoce nefunkčními pudy sebezáchovy.
Hodinu jsem analyzovala velikost zbraně, porovnávala, zda jde o glock ráže 22 či 23, poměřovala, zda tvar krvavé skvrny na stěně odpovídá velikostně i úhlem trajektorii střely. A řešení: stopa pod parapetem směruje opačným směrem. No nevím, ale ze zkušenosti mohu říct, že kdyby se brala v potaz každá stopa na linoleu, u nás by to měla česká verze Harryho Hola velmi náročné - zvlášť od té doby, co jsem přejala vytírací žezlo...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 JustHuman JustHuman | 8. března 2018 v 21:59 | Reagovat

Zveřejněno před pár sekundami... Mám šťastný den! Tvůj blog i tvůj styl psaní je úžasný, tohle je můj nejoblíbenější blog. Pokračuj. Článek se ti povedl :)

2 stuprum stuprum | Web | 9. března 2018 v 4:51 | Reagovat

Až se naučíš vraždit, zbavíš se spousty konkurence!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama