PAMĚTI PAMĚŤI

18. března 2018 v 17:57 | xy |  FEJETONY
Za všechno se platí - dokonce i za věci, které EET ještě dlouho evidovat nebude. Já například dodnes splácím své první pokusy s pamětí. Začalo to zcela nevinně písničkou o koťátku, abecedou, malou násobilkou, a náhle je z toho memorování x maturitních okruhů. To je pro mě ale pořád menší zlo, než zkoušení ze zeměpisu. I když si slovo od slova pamatuji básničku, co mi máma předčítala před spaním deset let zpátky nebo latinské heslo Bradavické školy, jaký tvar má Afrika mi do hlavy nevtlučete ani kladivem - teď, když to víte, můžete si ušetřit veškeré pokusy jak s pamětí, tak s kladivem....

Svět je spravedlivý - a nikoli "spravedlivý" jako naše justice. Jestliže mám sluchovou paměť, s fotografickou je to na hraně zoufalství. Na slepých mapách se učím pojmy postupně zleva doprava, na fotografiích státníků hledám jakoukoli pihu či jiný záchytný bod, podle kterého bych je pak mohla identifikovat (například pana Gorbačova díky skvrně na hlavě poznám bezpečně i dva roky po testu), postavy ve filmech míchám, sotva se převléknou. Život bez rychlého uložení obličeje představuje těžký hendikep, díky kterému se i návštěva kina stává náročnou zkoužkou.


KLASICKÝ DIALOG U FILMU SE MNOU:
Proč pořád kouká na tu holku v rohu?
Protože ji miluje.
Vždyť se před pěti minutami zasnoubil
No právě - zasnoubil se s ní!
Taky? A co ta malá protivná holka?
Stojí v rohu a mrká na něj.
Neměla předtím svázané vlasy?
Ne.
Nebyla jinak namalovaná?
Ne.
Vůbec jí není podobná.
Má jen jiné šaty.
Vidíš!!!


Můj polštář z paměťové pěny je na tom, co se rozeznávání tváří týče, lépe než já. Mnohonásobně. Napadá mě, že jsem měla investovat peníze do nějaké technicky vyspělejší verze, která by mi pak své poznatky mohla i tlumočit. Sestra vyjde sice o mnoho levněji, avšak u ní je ochota pomáhat mi silně ovlivněna aktuálním pohnutím mysli. Minimálně jeden týden v měsíci je její centrum altruismu vyřazeno z provozu a nahodit ho pak stojí dvakrát více sladkých úplatků než obvykle.
Ale nedá se nic dělat. S námitkami, že svět by měl být po vzoru "botanické" Itálie rozdělen na části, co alespoň vzdáleně něco připomínají, zřejmě neprorazím ani kdybych byla naším vyslancem v OSN. Nezbývá mi, než se trpělivě trápit nad slepými mapami a zvyšovat jejich uměleckou hodnotu vpisováním dětských básniček. Aneb jak se píše v jedné moudré knize: Draco dormiens nunquam titillandus*.
* Nikdy nelechtej spícího draka (motto Bradavické školy, kvůli kterému se mi do hlavy nevejde obrys jediného kontinentu)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stastnavyhra stastnavyhra | Web | 18. března 2018 v 18:21 | Reagovat

Soutěž o peněžní výhry ! Kupujete si losy, ale neradi za ně platíte? Co takhle zkusit web, ve kterém sbíráte losy, za které nic neplatíte ? Losuje se každý týden o peněžní výhry. Registrujte se a zařaďte se tak do slosování už dnes !
www.stastnavyhra.cz ???

2 stuprum stuprum | Web | 19. března 2018 v 2:33 | Reagovat

Paměťová pěna ti zformuje pěknou blokádu! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama