Siesta? Celá žhavá!

14. dubna 2018 v 23:34 | xy |  FEJETONY
Počasí se změnilo z chladu na teplo tak rapidně, že jsem v panice přepnula na mentalitu svých španělských předků - křídově opálená kůže je myslím dostačujícím důkazem, že pocházím z jihu - a začala poctivě držet siestu od oběda až do druhé večeře. Zatím, co na dovolené mě od toho rozptylovala vidina moře, koktejlů al-inclusive a zpovykaných dětí ruských turistů bojujících o lehátka, prázdný byt mohl nabídnout leda tak vzrušující reprízu přátel. Nerozmýšlela jsem se dlouho. Navíc, co by se mohlo stát, když si jednou člověk udělá "španělské" odpoledne??


Jenže takový odpolední spánek dokáže člověku pěkně rozházet ponětí o čase. Já ho ztratila ještě dříve, než jsem usnula u neidentifikovatelného dílu seriálu (jak nemá Rachel břicho, neodvažuji se hádat sérii) a vrhla se do říše hodin od Dalího. Ne, že bych snad byla nějak zaujatá proti americkým sitcomů. Ale tenhle typ postrádá ono skleroticky oblíbené " v minulých dílech jste viděly" a navíc vypadají postavy i po deseti letech (a plastických operacích) naprosto totožně. Jinými slovy: nastává tu stejný problém jako v mých snech.
V mé V. I. P. snící zóně se prakticky pohybuje stále stejná klientela. Kromě nejbližších lidí a učitelů, co mi zrovna leží v žaludku, se tu občas mihne nějaký nový údržbář či deratizátor, ale to je tak všechno. Noční můry se liší jen tím, že v nich musím utíkat. Rychle. A někdy pro efekt hoří nebo přichází povodeň a Noe se svou zoo jachtou vázne kdesi v dopravní zácpě. Proto pokud se někdo odhodlá vyrušit mě ze siesty před jejím ukončením, musí počítat s tím, že plnohodnotný rozhovor se tu může vést jen z té nerozespalé strany.

"Vzbuď se..."
"Hoří??"
"Ne, ale máš můj polštář"
"Hoří polštář??"
"Prostě mi ho dej..."
"Budeš hasit?"
"Co? Polštář?"
"Polštář hoří?"
"Víš co? Já si možná radši vezmu ten od mámy..."
"MÁMA TAKY HOŘÍ??"

Všichni odborníci zabývající se problematikou spánku vám potvrdí, že budit člověka v prvních šedesáti minutách po usnutí vás může stát vypíchnuté oko i holý život. Minimálně ti, co prošli v posledních pár dnech naším pokojem přes "siestu". A má nově jednooká sestra by mohla také vyprávět. Jak se dalo čekat, neuhasila nic. Musela jsem v panice převrhnout sklenici s vodou, aby byla katastrofa završena a teprve potom jsem zase pěkně nastolila siestu. Oheň vystřídala povodeň, Noe za sebe vyslal Chandlera na voru a všichni žili šťastně až do smrti. Nebo minimálně do večeře, která - zatímco jsem hasila polštář - klidně plápolala v troubě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 15. dubna 2018 v 2:59 | Reagovat

Derazitátor, údržbář a kontrola plynu, to je podle Junga nejčastější mužská postava objevující se ve snech produktivních žen.

Téměř vždy se v REM fázi spánku objevuje aspekt stínu, nigrado ženy dvacátého první věku, aby z poletujících nevědomých asociací snících žen vyloudil přiznání: "Sním o tom, že sexy muž mi právě vylezlé ze sprchy, obalené jen ručníkem, zazvoní u dveří a chce zkontrolovat trubky. To je totiž jak scéna z porna!"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama