KROK DO NEZNÁMA

3. dubna 2018 v 20:37 | xy
Život nemá tak detailní mapku jako IKEA. Musíte tu přijít na spoustu věcí bez odborné asistence žlutých triček a šipek na podlaze - sami zjistit, jak se dostat pryč z kuchyně , sami se rozhodnout, zda využijete k získání nábytku zkratku přes ložnici, sami vydedukovat, zda se u kartových samoobslužných pokladen dá platit v hotovosti. Kruté, že? Ovšem bez překonání překážek se nikdy nedostanete k Allemansrattenům...ne, nemám tušení jak se skloňují švédská slova.


Krok do neznáma je široký pojem, jehož význam závisí na víc věcech, než jen na délce vašeho kroku. Obvykle ale představuje stresující zážitek (pro mě minimálně od chvíle, co jsem viděla film, ve kterém krok do neznáma symbolizovala velmi velmi hluboká rokle a pronikavé citoslovce pádu). Člověk ztrácí svůj stereotyp, na který si celé ty měsíce či roky stěžoval, kde se jen dalo - od facebooku až po zpovědnici - a s tím i své útočiště. Zjednodušeně řečeno: je to jako rozkoukávat nový seriál - než si zvyknete, ke které postavě patří které příjmení, akademický titul, snoubenec a milenec, už je tu poslední díl.

Já vím - je komické porovnávat skutečný život s obrazem, který nám nabízí televizní seriály. Když pominu, že se v půlhodinových náhledech do cizích životů všechny ženy budí uprostřed noci nalíčené s připnutými perlovými náušnicemi, i fakt, že všechny pokrývky manželské postele se vyrábí do tvaru písmene L, stále mi nehraje mnoho věcí. Například vztahy teenagerů. Zpomalené záběry působí tak dokonale, sofistikovaně a romanticky, až se z toho chce optimistickým duším vzdychat...a nám pesimistům objímat samým vzrušením toaletu. Období zelených obličejů a zpocených dlaní je prostě a jednoduše vystřiženo a šestnáctiletí studenti (hraní třicetiletými herci) s lehkostí proplouvají jedním vztahem na noc za druhým. Já se můžu snažit sebevíc, a přinejlepším vypadám jako "rozkošný" ratlík s parkinsonem.

Naše kroky přirozeně ovládá strach - ten samý strach, co má ty proslulé velké oči. Z toho logicky plyne, že my, věčně vyděšení jedinci, kterým je souzeno dostávat ráno co ráno infarkt při procházce kolem zrcadla, ušetříme velké peníze za optické zvětšování očí pomocí řasenky. I když dnes již existuje mnoho léků proti úzkosti, faktem zůstává, že žádné z nich nechutnají lépe než klasické mentolky. Protože když už člověk udělá krok do neznáma - ať už to znamená stěhování k protinožcům, návštěvu IKEA bez masových kuliček či konvertování ke Hře o trůny - je třeba se odměnit. A nejlépe něčím, co vám prodají i bez receptu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 4. dubna 2018 v 1:13 | Reagovat

Holky, co mají Parkinsona nebo podagru, mi vždy připadaly neobyčejně sexy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama