SNOOPYHO PSYCHOTERAPIE

23. dubna 2018 v 18:27 | xy
PORADNA ZA DOLAR
Snoopyho znají (až na mou automatickou opravu pravopisu) všichni. Malá postavička rozpláclého bígla s až podivně elegantním vzhledem se skrze komiksovou podobu propracovala v hojně využívaný vzor pyžam, přikrývek, triček, batohů i dalších předmětů, díky kterým jeho popularita roste i mezi lidmi "bublinou nepolíbenými" Já jsem jako malá sbírala však převážně obrázky natištěné na papíře. Když se k nim teď po letech vděčně vracím, zjišťuji, kolik mi toho uniklo - narážky, odkazy, skryté vtipy... A geniální nápad s pěticentovou psychiatrickou poradnou.
Je vážně škoda, že v naší republice, i když je hojně osídlena stánky s točeným pivem, točenou zmrzlinou, točený salámem a lístky na Točník, psychiatrická budka chybí. Když pominu tu výhodu, že od taxi klasické kanceláře psychiatra - takové, na které mě lákaly rozličné odkazy z googlu při hledání vhodného obrázku - tuhle ordinaci dělí rozdíl jednoho rodinného nákupu. Spoustu našich spoluobčanů by potřebovalo uklidňovat své nervy i nezmzlinovou cestou. Archiv rad z Snoopyho je skvěle aplikovatelný na všechny typy klientely:

Jak mám překonat tu strašnou samotu?
Najděte si přátele. Pět centů prosím.

Co má člověk dělat, když ho postihne deprese?
Dostat se z ní. Pět centů prosím.

Někdy nemůžu samotu vystát, jindy po ní toužím.
Tak žijte mezi. Pět centů prosím.

Vlastně to až nápadně připomíná rady soukromých podnikatelů v oblasti duševního zdraví. Hojně by měli vyrůst v okolí dálnice, v nákupních centrech, na úřadech a jiných psychopatomagnetických zónách. Z druhé strany je to pro změnu skvělá příležitost brigády téměř pro každého - například taková Rogeriánská psychologie po vás nevyžaduje víc, jak jednu stručnou větu po každých 6 větách klienta, což vám dává prostor vyřídit si zatím v klidu emaily a vygooglit nějakou obecně platnou radu. Když se nebude týkat možností spáchání sebevraždy, mělo by to vyjít.

A kdyby náhodou ne, můžete investovat skromný výdělek do nejbližší psychiatrické budky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 23. dubna 2018 v 21:22 | Reagovat

Ale vždyť na stánkách s poradenstvím za dolar už udělali mnozí kariéru. Ačkoliv si nikdy nepřišli na ohromné peníze, objevili v sobě filozofy života. Zkušenost k nezaplacení. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama