Kreativní blíženec bez tužky

5. května 2018 v 8:04 | xy |  FEJETONY
Moje tělo je geniální stratég - hned, co vidělo v kalendáři příležitost dvou dlouhých víkendů, rozhodlo se tři dny, které je od sebe dělí, vyplnit nuceným pracovně-studijním volnem, aby si svaly také jednou odpočinuly. Pak už stačilo jen trochu lahodné číny, která si v ledničce lebedila už nějaký ten čas, ale člověku ji bylo líto vyhodit - přeci jen, když už nevaříte polévky bezdomovcům, alespoň "kvůli charitě" dojídáte alespoň ty vlastní, ne? - a otrava jídlem čítající pár dní dovolené strávené u toalety překlenula propast dvou víkendů.

Když jsem pak opustila trasu postel-toaleta-koupelna, připadala jsem si jako badatel v kouzelném světě. I ta cesta přecpaným metrem byla jako přespání v luxusním apartmánu - na polštáři rozvýkaný bonbon, ranní noviny složené do tvaru přejeté labuťe a ve vzduchu svěží kovový pach. A tak, abych si náladu trochu srazila zpět k depresivní křivce dospělých jedinců, jimž psychiatr odmítá předepsat antidepresiva a oni si život léčí ovocnými multivitamíny, rozhodla jsem se přečíst si horoskop. Na internetu.

BLÍŽENCI: I když se snažíte všechno zvládnout, přes všechno úsilí a dobré úmysly spoustu věcí nestíháte. Dnes se vám připomenou přátelé, vaši blízcí také budou něco potřebovat a vy sami máte kopec úkolů. Je čas zvolnit, jinak se sesypete. Nemáte k tomu daleko.

No bingo! Po pěti dnech sledování Přátel je nejspíš vážně na čase trochu ubrat s počtem dílů a věnovat se také chvilku odpolednímu spánku a jiným druhům televizní zábavy. Člověk by se vážně mohl sesypat, když mu pak někdo v nepozorované chvíli (v terminologii pacientů s otravou jídlem se razí pojem "odskočit si") odcizí dálkový ovladač, aby přepnul na zprávy. Copak není všechno - jak vždycky říká sympatický moderátorský pár nejméně desetkrát za večer - na TN.CZ?

Abych se dostala k téhle předpovědi, musela jsem se nejprve proklikat jednou stránkou plnou vyskakovacích oken, reklam na služby rozličných vztahových šarlatánů a mále zaplatila za hovor s jakýmsi amatérským Vlastíkem Plamínkem celý svůj roční výdělek. Po takovém vynaloženém úsilí jsem prostě musela zabruslit i na horoskop "na zítřek", který se půlnocí automaticky aktualizoval coby dnešní.

BLÍŽENCI: Pokud podnikáte, napadnou vás dnes samé dobré nápady. Tím spíše, že je sobota. Ve chvílích odpočinku a uvolnění se totiž nejčastěji projevuje vaše kreativita. Takže si připravte notebook nebo jen zápisník a tužku a vše si hned pečlivě poznamenejte.

No, tak jsem se přinutila vzít notebook, zvěčnit zmíňku o své otravě jídlem a strávit zbytek odpoledne hledáním tužky v kupce prachu. Podle mě to dobrý nápad nebyl. Ale když to říká vesmír...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 5. května 2018 v 10:53 | Reagovat

Hlavně že jsi vyléčená. Jeho tvrdší forma, cestovatelský průjem, je nebezpečný protivník, jehož přemožení je otázkou silné vůle. Kup si v lékarně rehydratační prostředky, nekupuj na ulici zmrzlinu a v Indii nepij žádnou vodu, i ta kohoutková je tam doslova nacucaná bakteriemi vyvolávající tyfus nebo právě průjem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama