PRINCOVÉ A HASIČI

6. května 2018 v 17:19 | xy

Zatímco zasloužilé manželky si do snů pouštějí jen hasiče a opraváře praček (minimálně statisticky), mladé dívky sní o princích na bílém koni, pohádkovém království a truhle kosmetiky od Maybeline. Dospělé ženy mají zkrátka a dobře fantazii omezenou každodenním pendlování mezi regály konzervované cizrny a čtením zdravých kuchařek. Na bílém koni přijíždí jen Martin, kterého nerady vítají se škrabkou na čelní sklo. A o čem tedy sní? Kdo ví - to jsou ty věčné, nezodpověditelné otázky: o čem sní psi? o čem sní slepí lidé? o čem sní ženy? Snad o muži, který je schopný po sobě zaklapnout záchodové prkénko, ložnici, do níž se vejde jak postel, tak i sušák na prádlo, a výhodné hypoteční půjčce. Jednak je princů (zejména těch s výhledem na královský trůn) v České Republice zatraceně málo, a jednak s každým přibývajícím rokem jsou ze snů stále realističtější scénáře k sitcomu jménem Život.

Časem prostě život zákonitě přijde do stadia, kdy má čočková polévka více variací než víkendový den. Tahat se s pneumatikou od ledničce k pohovce je samo o sobě dost namáhavé, a představa pondělního vstávání je i v pátek večer velmi živá. Člověk si pak může hodiny stěžovat, že dnes dávají samé sci-fi kraviny o zombících, a to fakt, že sledujete vlastní odraz v zrcadle, mu dojde teprve, když místo titulků nastoupí manžel s naučenou frází "to víš že ti to pořád sluší, mámo". Ticho musí přeřvávat televize, sousedé tráví léto na chatě, dělníci sabotují stavbu nového domu - když je tu místo pro naše okrasné tukové prstence, je tu místo i pro další lidi, děti jsou na vysoké. Kdo by to byl řekl, že se jednou budete modlit, aby nedali na vaše rady ohledně bezpečného mazlení a potajmu doufat ve vnoučátka.

Já osobně jsem se zatím se svými sny dostala k jakési mezifázi, mezníku, při němž se do snů zuřivě dobývají vnější vlivy. Můj princ na bílém koni je stiktní vegan ve značkovém brnění, za pasem nosí místo pochvy glock a o obědové pauze čte Padesát odstínů šedi nad salátem z červené řepy. Zatím co učitelé se diví, proč mám i po osmi hodinách spánku oči rudé jako angorák, já se divím, že mi ještě nevypadli z důlků. Vlastně už se nemůžu dočkat až nějaký ten statistický hasič shodí mého prince z koně a já se budu moct zase hezky vrátit k nočním můrám o království plápolajícím jasným plamenem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 7. května 2018 v 1:51 | Reagovat

Z nadpisu se mi chce plakat smíchy. Která šťastná hvězda ho as našeptala. :)

Policajt v civilu se sklony k literatuře braku že je tvůj vysněnec? Inu, proti gustu... :D

2 Platan Platan | E-mail | Web | 8. května 2018 v 22:46 | Reagovat

Život je len tak fádny ako si ho človek spraví :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama